Вивчаючи історію китайського народу, ви здивуєтеся скільки дивовижних винаходів було ними придумано, задовго до того, як вони стали відомі в Європі. Ось саме про такі відкриття і піде мова у цій статті.
Приблизно з 200 р.н.е. китайці почали використовувати ахтерштевень на великих кораблях, завдяки чому значно поліпшилося їх управління. Ахтерштевень – це вертикальний брус, розташований в задній частині кіля, до якого кріпилося перо керма. Ахтерштевень дозволяв китайській джонці перевозити до 1 500 тонн різних вантажів. В Європі судна з подібними пристроями з’явилися значно пізніше.
У число таких ранніх винаходів входять також: паперові гроші, парасолька, сірники, гральні карти.
Карданний механізм застосовувався в Китаї за тисячу років до того, як в Європі він був придуманий італійським інженером Джироламо Кардано. З X століття в Китаї використовувалася картографічна проекція, відома нині всьому світу як проекція Герарда Меркатора.
Китайці винайшли магнітний компас, астрономічні і механічний годинник; китайські математики користувалися десятковою системою числення, а інженери вміли споруджувати підвісні і арочні мости. У III столітті до н. е.була винайдена тачка – «дерев’яний віл», – за допомогою якої поодинці перевозили великі вантажі. Нерідко при цьому тачку оснащували вітрилом.
Ось так дивно відбувається – думаєш що винахід належить одній людині, а виявляється що десь воно вже століттями працює. Це доводить, що талановитих людей набагато більше, ніж здається на перший погляд.