Проведені великі дослідження допомогли турецьким вченим прийти до висновку, що Ноїв ковчег по закінченні описаного в Біблії Всесвітнього потопу причалив зовсім не на горі Арарат, як прийнято вважати, а до гори Джуді, розташованої на турецькій території.
Як заявив професор Абдулмутталип Арп, заступник декана факультету теології університету Ширнак, керована ним наукова група протягом багатьох років займалася вивченням Корану, Тори і ассірійських християнських джерел, в яких містилися свідоцтва про потоп. Були досліджені всі місцевості, зазначені у священних книгах. У підсумку виявилося, що Ной (або Нух, як його називають в арабській традиції) жив в Месопотамії, яка розташована на стику сучасних Сирії та Ірану.
Повінь Великого потопу сталося саме в цій місцевості, логічно припустити, що Ной причалив свій ковчег до найвищої в Месопотамії горе – Джуді. Ні в одному з джерел не згадується точне місце зупинки ковчега, однак, як заявляє вчений, у книзі Буття написано, що ковчег зупинився «17 числа 7 місяця в горах Арарат». На думку Арпа, під словом «Арарат» тут мається на увазі скупчення гір. А гірський хребет Арарат, починаючись на півдні Ванський озера, закінчується як раз в гори Джуді.